Jak zwalczać szkodniki w obecności dzieci i zwierząt?

Opróżnić miejsce i pozostawić środek do wyschnięcia

Zanim zastosujesz jakikolwiek spray przeciw szkodnikom, wyślij dzieci i zwierzęta na zewnątrz, aby się pobawiły lub poproś je o pójście do innego pokoju. Zastosuj środek, gdy w pobliżu nie będzie dzieci ani zwierząt i pozostaw go do całkowitego wyschnięcia, zanim możliwy będzie powrót do tego miejsca. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych produktów, takich jak zadymiacze, konieczne jest opuszczenie domu razem przez wszystkie osoby i zwierzęta.

zwierzęta i dzieci
Przeczytaj etykietę

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka do zwalczania szkodników należy zawsze przeczytać etykietę! Dla wielu produktów Raid® określone są różne wskazówki i środki ostrożności, a zatem należy uważać, aby stosować je w prawidłowy sposób i zgodnie z etykietą.

Wpuść trochę powietrza!

Po zastosowaniu sprayów Raid®, wpuść do pomieszczenia lub miejsca, w których ich użyłeś, trochę powietrza! Wyjdź stamtąd i pozostaw je zamknięte na 15 minut. Następnie, zanim znowu do nich wejdziesz, dokładnie je wywietrz.

Zadymiacze wymagają pozostawienia pomieszczeń na dłuższy czas — nawet na cztery godziny. Po powrocie należy otworzyć drzwi i okna, i pozostawić pomieszczenie na przynajmniej 30 minut, aby je wywietrzyć. Przed użyciem tych produktów należy zapoznać się z informacjami podanymi na etykiecie.

Sprawdź dwa razy, czy siatki w oknach i na drzwiach nie są uszkodzone, aby podczas przewietrzania pomieszczeń nie przedostały się do nich kolejne robaki.

Ukryj i nie pozwól na znalezienie!

Jeżeli korzystasz z przynęt Raid®, umieść je w miejscach, w których dzieci i zwierzęta nie będą w stanie ich znaleźć lub które będą dla nich niedostępne.

4 główne miejsca ukrywania przynęt
  1. Pod lub za zlewami bądź urządzeniami
  2. W ukrytych pęknięciach lub szczelinach
  3. Pod lub za meblami
  4. W szafach lub spiżarniach zabezpieczonych przed dziećmi
Bądź inteligentnym magazynierem

Jeżeli korzystasz z produktów do zwalczania szkodników, pamiętaj, aby zawsze przechowywać je z dala od zwierząt i dzieci, nawet jeśli nie zostały one wyjęte z opakowania.