Jak pozbyć się much?

Usuń wilgoć i zabezpiecz teren

Całkowite pozbycie się much występujących w pobliżu domu nie jest możliwe, jednak możesz zrobić wiele rzeczy, aby je atakować, przejąć nad nimi kontrolę i uniemożliwiać im przedostawanie się do swojego domu. Jeżeli masz problem z muchami, najlepszą obroną jest dobra obrona! Najlepszym sposobem jest usunięcie miejsc znanych z wylęgania się much – zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Inwazjom much można także zapobiegać, dbając o szczelne zamknięcie i dobry stan techniczny domu.

Znajdź źródło
usuwaj owoce bez pozostałości

Aby muchy mogły się wylęgać, potrzebują wilgoci. Usuwanie wilgotnych materiałów, takich jak śmieci lub przejrzałe owoce, oraz czyszczenie otaczających je miejsc może drastycznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemu z muchami.

Miejsca sprzyjające wylęganiu się much:

  1. Pojemniki na śmieci, używane zarówno w domu, jak i na zewnątrz
  2. Przejrzałe owoce pozostawione na bufecie
  3. Miejsca składowania odpadów
  4. Odpływy zlewowe i podłogowe
  5. Materiały nadające się do recyklingu
  6. Mokra gleba
  7. Odchody po zwierzętach
Zabezpiecz swoje otoczenie

Nawet jeżeli obszary wokół Twojego domu są dobrze utrzymane, muchy znajdujące się poza Twoją nieruchomością mogą szukać sposobu dostania się do środka w celu znalezienia tego, czego chcą. Dbanie o szczelne zamknięcie domu powinno być następną linią obrony. Pamiętaj o zamykaniu drzwi, uszczelnianiu okien i pilnowaniu, aby siatki okienne nie były przedziurawione. Dobrym pomysłem jest także uszczelnianie pęknięć występujących przy oknach lub drzwiach.

Wskazówka od eksperta

Pamiętaj o odpływach

Odpływy w pomieszczeniach nie zawsze są miejscami, o których pomyślałbyś w pierwszej kolejności, zastanawiając się nad siedliskami wylęgających się małych much. Jednak wilgoć i maź, jakie w nich występują, zapewniają doskonałe warunki dla larw much. Dbaj o czystość odpływów, aktywnie je czyszcząc i szorując, zanim pojawi się problem. WSKAZÓWKA: Pamiętaj o używaniu środków czyszczących przeznaczonych wyłącznie do odpływów i nie stosuj w nich żadnych produktów Raid®. Sama gorąca woda w dłuższej perspektywie czasu nie będzie skuteczna.

Pamiętaj o kupkach
pies kot

Jeżeli masz zwierzaka, pamiętaj o szybkim usuwaniu jego odchodów. Muchy najbardziej przyciągają odchody pochodzące z mniej niż jednego dnia, a więc ich natychmiastowe usunięcie zapewnia im jedno miejsce mniej do rozmnażania się.