Jak mogę przejąć kontrolę nad komarami w pomieszczeniach?

PRZEJMIJ KONTROLĘ NAD WODĄ, ABY ZAPANOWAĆ NAD KOMARAMI

Całkowite pozbycie się komarów może nie być możliwe, jednak możesz pomóc utrzymywać je w bezpiecznej odległości, korzystając ze wskazówek dotyczących utrzymania otoczenia domu w połączeniu z odpowiednimi produktami. Ponieważ komary składają jajka w stojącej wodzie, pierwszym krokiem w walce z nimi jest przykrycie lub usunięcie stojącej wody w środku lub wokół domu.

Unikaj ukąszeń przez komary

Nie przyciągaj komarów

Jeżeli możesz, nie wychodź z domu o zmierzchu ani o świcie, kiedy komary są najbardziej aktywne. O ile to możliwe, unikaj ciemnych miejsc, krzaków i wysokiej trawy, ponieważ komary poszukują odpoczynku w miejscach, w których występuje słaby przepływ powietrza. Do walki z komarami w domu poszukaj produktów zatwierdzonych do użytku w pomieszczeniach.

profil komara

Co ubierać

Jeżeli wiesz, że w pobliżu znajdują się komary, załóż długie spodnie i bluzkę z długim rękawem. Ciemna odzież przyciąga komary, a więc wybieraj jaśniejsze kolory.

Wskazówka od eksperta

Zrób coś, aby uniemożliwić komarom przedostawanie się do Twojego domu. Załóż siatki na owady na okna oraz drzwi, aby komary nie mogły wlecieć do środka.

Czy wiesz, że...?
  • Gryzą tylko samice komarów; krew jest im potrzebna do produkcji jaj!
  • Komary przyciąga pot, ciepło ciała i dwutlenek węgla, który wydychasz.
Czy wiesz, że...?

Dorosłe komary pojawiają się po upływie 10-14 dni po złożeniu jaj. Właśnie dlatego natychmiastowe usuwanie stojącej wody jest tak ważne, jeżeli jest możliwe!