Jak pozbyć się komarów?

Usuń wodę, aby pozbyć się komarów

Całkowite pozbycie się komarów może nie być możliwe, jednak możesz pomóc utrzymywać je w bezpiecznej odległości, korzystając ze wskazówek dotyczących utrzymania otoczenia domu w połączeniu z odpowiednimi produktami. Oprócz stojącej wody, w której komary się wylęgają, przyciąga je też pot, ciepło ciała oraz dwutlenek węgla, który wydychasz. Oznacza to, że pierwszym krokiem w walce z komarami jest usunięcie rzeczy, które je przyciągają. Ponieważ nie polecamy spędzenia całego lata w domu, możesz użyć osobistego lub terenowego środka do odstraszania komarów, który również może Ci pomóc cieszyć się aktywnością na zewnątrz.

Woda, woda wszędzie

Komary uwielbiają stojącą wodę. Poniższe wskazówki pozwalają unikać tych owadów:

  • Nie pozwól, aby duże źródła stojącej wody, takie jak dziecięce baseny, stały przez długi czas
  • Pilnuj, aby w wanience dla ptaków była czysta woda i wylewaj ją w razie potrzeby
  • Usuwaj liście i pozostałości z rynien, aby zapewnić swobodny przepływ wody
  • Jeżeli masz staw rybny, zadbaj o wydajną pracę filtra, aby woda znajdowała się przez cały czas w ruchu
Nie gryź mnie bracie
profil komara

Nie bądź magnesem na komary

Nie wychodź z domu o zmierzchu ani o świcie, kiedy komary są najbardziej aktywne. Unikaj ciemnych miejsc, krzaków i wysokiej trawy, ponieważ komary poszukują odpoczynku w miejscach, w których występuje słaby przepływ powietrza.

Wystrój się

Jeżeli wiesz, że w pobliżu znajdują się komary, załóż długie spodnie i bluzkę z długim rękawem. Ciemna odzież przyciąga komary, a więc wybierz jaśniejsze kolory, jeżeli chcesz wyjść na zewnątrz.

Uzbrojony i gotowy na bitwę

Możesz także użyć takiego produktu jak OFF!® Max ™ w aerozolu, który można stosować miejscowo i stanowi skuteczną ochronę przed komarami. Umożliwi to aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, gdzie występują komary.

Wskazówka od eksperta
dom

Nie pozwól, aby komary przedostawały się do Twojego domu. Sprawdź, czy osłony okienne i drzwiowe nie są rozdarte ani przedziurawione, korzystaj z centralnej instalacji doprowadzającej powietrze lub klimatyzacji i nie otwieraj okien.

Czy wiesz, że...?

Tylko komarzyce gryzą. Twoja krew pozwala im produkować więcej jaj!

Czy wiesz, że...?
wąż do wody

Dorosłe komary pojawiają się po upływie 10-14 dni po złożeniu jaj. Właśnie dlatego natychmiastowe usuwanie stojącej wody jest tak ważne!