CO JEDZĄ PAJĄKI?

Inne nieznośne stworzenia

Dieta pająka składa się głównie z komarów, much, moli, a czasami nawet innych pająków, a więc są one dość pomocne. Jeżeli tylko pająki żyjące na zewnątrz nie są uciążliwe, należy zostawić je w spokoju. Mogą one pomóc chronic Twój dom przed inwazją innych owadów. Nie oznacza to oczywiście, że masz witać je z otwartymi rękami.

Brak robaków, brak jedzenia, brak problemu

Jeżeli jesteś w stanie chronić swój dom przed owadami, chronienie go przed pająkami nie będzie o wiele trudniejsze. Pająki to drapieżniki, które szukają innych owadów i pająków, aby je zjeść, a zatem jeżeli w Twoim domu nie będzie dla nich żadnego jedzenia, prawdopodobnie nie zobaczysz ich zbyt wielu.

Usuń ze swojego domu przekąski dla pająków

Ponieważ przekąski dla pająków obejmują głównie inne robaki, pozbycie się z domu rzeczy, które przyciągają te stworzenia spowoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia problemu z pająkami.

wskazówki dotyczące pająków
  1. Usuwaj wszelką rozlaną żywność i napoje
  2. Przechowuj żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach
  3. Nie pozostawiaj brudnych naczyń w zlewie
  4. Pilnuj, aby drzwi, okna i siatki okienne był szczelne i nieuszkodzone
  5. Regularnie zamiataj i zmywaj podłogi, zwłaszcza w kuchni oraz jadalni
Niszcz sieci

Czujne poszukiwanie i niszczenie sieci w domu spowoduje usunięcie niektórych pająków wraz z ich jajkami, co w dłuższej perspektywie przełoży się na zmniejszenie ilości pająków w domu. Sieci można bez problemu usuwać miotłą lub ścierką do kurzu bądź wciągać odkurzaczem z odpowiednią końcówką. Może to przypominać obowiązki domowe, jednak warto to robić!

Wyłączaj światło!
żarówka

Nie pozostawiaj oświetlenia zewnętrznego włączonego na dłużej niż jest ono potrzebne. Światło przyciąga owady latające, takie jak ćmy i komary, które z kolei przyciągają pająki.

---

Czy wiesz, że...

Pająki mogą przeżyć długi okres bez pożywienia. Niektóre z nich przeżywają bez pożywienia nawet dwa lata.