Co jedzą mrówki?

Podobnie jak my, kochają jedzenie i wodę (w zależności od gatunku)

Mrówki lubią wiele rodzajów jedzenia spożywanego przez ludzi: chipsy ziemniaczane, chleb, galaretkę i cukier. Mogą także zjadać inne owady. Chowając odsłoniętą żywność dla ludzi i karmę dla zwierząt, usuwając rozlane substancje oraz szczelnie zamykając kosz na śmieci, możesz pomóc złagodzić problem z mrówkami. Nie pozwól, aby podłoga w Twojej kuchni stała się bufetem dla mrówek!
Zawołaj ekipę sprzątającą
wskazówki dotyczące pająków

4 sposoby usuwania przypadkowego pożywienia dla mrówek

  1. Natychmiastowe usuwanie wszelkiej rozlanej żywności i napojów
  2. Nie pozostawiaj brudnych naczyń w zlewie
  3. Wycieranie klejących słoików z miodem, dżemem, itd. przed schowaniem ich do spiżarni
  4. Regularnie zamiataj i zmywaj podłogi, zwłaszcza w kuchni oraz jadalni
Czy wiesz, że...?

Na zewnątrz występują owady żywiące się roślinami, takie jak mszyce, które produkują klejącą substancję stanowiącą pokarm dla wielu mrówek. Substancję tę można znaleźć na samym liściu lub na znajdujących się pod nim powierzchniach, takich jak meble zewnętrzne, samochody, stoły piknikowe, taras lub okładzina. Przeczytaj etykietę zawierającą opis określonych sposobów zwalczania robaków i ochrony roślin.

Rozpocznij okres suszy, aby nie wpuszczać mrówek

Woda przyciąga mrówki tak samo jak jedzenie, a zatem ważne jest, aby powierzchnie w Twoim domu, w tym także zlewy, były suche!

Niewielkie stworzenia wytyczające szlaki
butelka po wodzie

Gdy jedna mrówka znajdzie jedzenie lub wodę, wytyczy chemiczny szlak prowadzący inne robotnice do źródła — zobaczysz wtedy zastępy mrówek podążających do i od jedzenia lub wody.

Wskazówka od eksperta
Jak przejąć kontrolę nad gmachówkami

Wbrew częstemu przekonaniu, gmachówki nie jedzą drewna, lecz po prostu ukrywają się w nim! Ich pokarm to spadź, słodycze, mięso, inne owady oraz tłuszcze. Usunięcie obumarłych lub umierających drzew, które znajdują się przy domu, oraz naprawienie drewna uszkodzonego przez wodę może pomóc uniemożliwić gmachówkom założenie w nim swoich gniazd.


Karma dla zwierząt to pożywienie dla mrówek
karma dla zwierząt

Ponieważ karma dla zwierzęcia będzie ucztą dla mrówek, ważne jest, aby znajdowała się w miskach tylko wtedy, gdy zwierzęta rzeczywiście ją jedzą. Jeżeli nie jest to możliwe, spróbuj umieścić te miski w nieco większej misce z wodą. W ten sposób stworzysz fosę, którą mrówkom będzie trudno pokonać.