Jak pozbyć się mrówek?

Zamiataj, głódź i zabezpieczaj

Dbanie o to, aby w domu nie było żadnych mrówek, może być trudne. Nie ma żadnego cudownego leku, który usunie wszystkie mrówki. Gdy w Twoim domu dojdzie do inwazji mrówek, możesz potrzebować wielu „broni”. takich jak połączenie sprzątania, zabiegu miejscowego oraz przynęty, aby stawić im czoła. Najlepszym sposobem na unikanie mrówek jest z reguły usunięcie rzeczy, które je przyciągają, na przykład rozlanych substancji, brudnych naczyń i odsłoniętej żywności. Następnie należy zastosować wyraźnie określony schemat obejmujący produkty przeznaczone do zabijania mrówek w miejscach, w których żyją i rozmnażają się.

Czystość to synonim braku mrówek
mrówki w kuchni

4 wskazówki pozwalające utrzymywać mrówki w bezpiecznej odległości

  1. Usuwaj wszelką rozlaną żywność i napoje
  2. Nie pozostawiaj brudnych naczyń w zlewie
  3. Wycieraj klejące się słoiki z miodem, dżemem, itp. przed schowaniem ich do spiżarni
  4. Regularnie zamiataj i myj podłogi – zwłaszcza w pomieszczeniach, w których spożywane jest jedzenie
Zachowaj spokój i zabij królową

Nie daj się oszukać! Przynęty na mrówki nie służą do więzienia robaków. Zamiast zabijać je metodą kontaktową, przynęty są przeznaczone do zjedzenia przez mrówki. Gdy mrówki najedzą się przynęty i wrócą do swojego gniazda, przekażą ją królowej oraz pozostałym mrówkom, co spowoduje zabicie całej kolonii. A zatem, jeżeli zobaczysz mrówki pełzające wokół przynęty, nie zabijaj ich, lecz zaczekaj, aby wróciły do swojej kolonii! Daj temu produktowi czas na pokazanie swojej magii.

Czy wiesz, że...?

Woda przyciąga mrówki tak samo jak jedzenie, a zatem ważne jest, aby powierzchnie w Twoim domu, w tym także zlewy, były suche!

Wskazówka od eksperta

Nie pozwól mrówkom wmaszerować do Twojego domu

Uszczelnij okna, drzwi i pęknięcia, aby uniemożliwić mrówkom wmaszerowanie do Twojego domu. Trzy najbardziej popularne punkty wejścia do domu to niezabezpieczone pęknięcia i szczeliny, otwarta przestrzeń pomiędzy drzwiami a podłogą oraz wentylacja i rury z mediami.

Wskazówka od eksperta

Nie stosuj przynęty razem ze sprayem

Nie kładź przynęt na powierzchniach, które zostały spryskane środkiem owadobójczym w aerozolu lub płynie. Mrówki poruszające się po spryskanych obszarach mogą umrzeć, zanim doniosą przynętę do kolonii.

Mrówki lubią karmę Twojego pupila
karma dla zwierząt

Ponieważ karma dla zwierzęcia będzie ucztą dla mrówek, ważne jest, aby znajdowała się w miskach tylko wtedy, gdy zwierzęta rzeczywiście ją jedzą. Jeżeli nie jest to możliwe, spróbuj umieścić te miski w nieco większej misce z wodą. W ten sposób stworzysz fosę, którą mrówkom będzie trudno pokonać.

Jak długo żyją mrówki?

Średnia długość życia mrówki to tylko kilka tygodni. Jednak sama kolonia będzie żyła przez lata. Właśnie dlatego należy zwalczać je agresywnie. Nie możesz czekać, aż powymierają!