Jak pozbyć się pająków?

Poszukaj, usuń rupiecie i od razu spryskaj

Pozbycie się pająków może być trudne, ponieważ mieszkają one często w tajemniczych, spokojnych miejscach, takich jak strychy lub piwnice. Większość pająków, które można znaleźć wokół domu lub na zewnątrz, nie jest groźna. łatwo je zabić przy pomocy tylko chusteczki lub sprayu. Jednak niektóre osobniki są bardzo jadowite, a więc musisz zawsze uważać, dopóki nie masz pewności, z jakiego rodzaju 8-nożnym stworzeniem masz do czynienia.

Niebezpieczne i wyposażone w 8 sztuk broni

Jeżeli napotkane przez Ciebie pająki wyglądają tak, jak te przedstawione na poniższych zdjęciach, zachowaj szczególną ostrożność, próbując je zwalczyć. Czarne wdowy, brązowe wdowy i pustelniki brunatne mogą powodować bolesne oraz niebezpieczne ukąszenia. Skontaktuj się natychmiast z profesjonalną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników (szczególnie, gdy zauważysz więcej niż jednego pająka), która będzie wiedziała, jak pomóc Ci rozwiązać problem z tymi szkodnikami.

Pająki

W PRZYPADKU UKĄSZENIA SKONTAKTUJ SIĘ NATYCHMIAST Z LEKARZEM

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemu z pająkami
  1. Pamiętaj o sprzątaniu śmieci, rupieci, cegieł i innych konstrukcji zewnętrznych, aby uniemożliwić pająkom osiedlanie się w nich
  2. Przycinaj drzewa i krzewy tak, aby nie stykały się z domem. Stanowią one nie tylko świetną kryjówkę dla pająków, lecz także umożliwiają im szybkie i łatwe wchodzenie do domu
  3. Jeśli chodzi o wnętrza, usuwaj rupiecie z garażów, piwnic i magazynów, w których pająki lubią się ukrywać
  4. Usuwaj pajęczyny miotłą lub odkurzaczem z odpowiednią końcówką
  5. Pająki kuszą obszary, w których występują inne owady, a zatem pilnowanie, aby w domu nie było żadnych owadów, zmniejszy szansę napotkania na pająki
Zgnieć worek

Jeżeli natkniesz się na worek z jajkami pajęczymi, umieszczony w pajęczynie lub przyczepiony do samicy pająka, zniszcz go jak najszybciej. W workach tych może znajdować się kilkaset jaj, z których pająki mogą wylęgnąć się po około 2-3 tygodniach od chwili ich złożenia.

worek z jajkami pajęczymi, który można często znaleźć w domu

Wyłączaj światło!
żarówka

Dieta pająka obejmuje głównie inne owady. Pozostawianie oświetlenia zewnętrznego włączonego na dłuższy czas będzie przyciągało latające owady, takie jak ćmy i komary, które z kolei będą przyciągały pająki. A zatem pamiętaj, aby włączać te światła tylko na czas, przez jaki są one potrzebne.

---

Czy wiesz, że...?

Pająki tak naprawdę zajmują się wieloma innymi owadami, które uprzykrzają nam życie. Dotyczy to w szczególności terenów poza domem. Jeżeli możesz poradzić sobie z lękiem przed nimi i nie wkraczają one do Twojego domu, najlepiej jest je zostawić w spokoju. Wiele osób łapie pająki znalezione w domu i wypuszcza je na zewnątrz, przyczyniając się w ten sposób do zapobiegania inwazjom innych robaków.

---

Więcej informacji

Masz pytanie dotyczące jadowitych pająków? Dowiedz się więcej na stronie CDC.gov, będącej oficjalną stroną internetową instytucji Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Jest ona udostępniana tylko w celach informacyjnych. Nie służy ona do jakiegokolwiek popierania ani aprobowania marki bądź jej produktów przez CDC.